Historie

Historie VYNÁLEZ ZKÁZY

Rocková kapela z Roudnice nad Labem V roce 2020 kapela i její posluchači oslavili 25 let koncertování na české scéně. Od roku 1995 tvoří stabilní tvůrčí jádro kapely Pavel Červený a Petr Novák. Současnému obsazení předcházelo vystřídání několika bubeníků a baskytaristů.

Program sestavuje tento spolek muzikantů výhradně z vlastní tvorby a s texty v jazyce českém (tzn. Pampelišky vám nezahrají), od rockových balad až po melodické metalové písně. Setkává se s ohlasem jak v klubovém prostředí tak festivalech a rockových koncertech. Rozhýbe a rozbrouká od něžných náctiletých fanynek až po tvrdé motorkářské chlapy.

V letech 1998 a 1999 natáčí kapela své dva první demo snímky, každý v jiné personální sestavě. V říjnu 2000 kapela vydává svůj první nosič s názvem VYNÁLEZ ZKÁZY LIVE 2000. V neuvěřitelně krátkém termínu, za necelé čtyři týdny je nosič natočen, vydán a pokřtěn. K velkému uspokojení kapely se setkává s úspěchem u posluchačů i odborné veřejnosti (kmotři – Karel Káša Jahn, Zdeněk Juračka). V roce 2001 je distribuován dramaturgům a redakcím hudebních klubů, festivalů, časopisů a internetových serverů promosnímek k chystanému CD Dobrej svět. Jako ohlas přišla řada pozvání a koncertů – MusicFest Milevsko, klub Vagon aj. Na jaře 2002 ve studiu Strunka na Mělníku je dokonán nosič DOBREJ SVĚT (kmotr – Pavel Kloupar). Jedna ze skladeb byla zařazena i do hudebního projektu Fajn Rock Music vol. 7. Jehož součástí byla prezentace kapely v českých rádiích. Pozitivní ohlasy zazněly nejen z Čech (viz Ohlasy). Autor a producent projektu Petr Kůsa zařadil i do další části projektu Fajn Rock Music vol. 8 jednu z nových skladeb – Obrazy. Od podzimu 2002 do prosince 2004 prošla kapela tvůrčím i osobním „zráním“. V roce 2006 vstupuje na česká pódia s novými písněmi a vydává album s názvem PEKLO JE RÁJ. Následuje natočení videoklipů v hudební telvizi ÓČKO (Uhlíkovej den a V plyši). Po dvouletém koncertování a trmácení po hudební scéně přichází můza s názvem ŽIJEM PÁR DNÍ. V roce 2013 chystá vydání dalšího CD .

Společná vystoupení s kapelami: Arakain, Krucipüsk, Divokej Bill, Brutus, Ready Kirken, Lord Bishop & Rockadelic Kings…


30 05 2021


Pavel Červený

(Frontman kapely - kytara)

Přezdívka: Frito Jaké byly začátky kapely?  S Těhotnym jsme měli jasno.…

Zdeněk Adam

(Bicí)

Máš nějaký zážitek, který ti utkvěl v paměti?  Mixážní pult…

Vašek Rus

(Kytara, zpěv)

Jaké byly začátky kapely?  U vzniku kapely jsem nebyl, v…

Ondra Lipš

(Kytara, klávesové nástroje, zpěv)

data se vkládají ... Makáme na tom až se z…

Milan Zadělák

( Basová kytara )

Kameraman, reportér, válečný zpravodaj a rybář . Milan je rocker,…