Vašek Rus

Jaké byly začátky kapely? 

U vzniku kapely jsem nebyl, v té době jsem působil v jiných formacích, hrál jsem takový jazz rock i pop rock …vlastní tvorbu.

 Máš nějaký zážitek, který ti utkvěl v paměti?

Jo, když se mi narodili děti, nebo když třeba spadla dvojčata… nebo když se probudím z celkový narkózy, to pokaždý.

 

Vím, že všichni v kapele máte hudební vzdělání, a mě by zajímalo jaké, a také jaké je vaše skutečné povolání?

Hudební vzdělání mám základní školní, potom soukromou výuku hry na klasickou kytaru, jinak jsem samouk profesionál … s postižením… mám 25 let odumřelej nerv v levé ruce  – ulnáris – takže mám malíček a prsteníček odumřelej a celou kytarovou kariéru to maskuju, protože hraju na zbývající tři prsty…. to skoro nikdo neví, proto jsem nikdy nemohl být profesionál, tedy alespoň ve smylu technických možností……cháááá

Jak dlouho hraješ s kapelou Vynález zkázy a na co? Hrál jsi i v jiných kapelách?

První koncert jsem s VZ odehrál 9.11.2007 …. myslím … Pod Lipou v Roudnici, takže tak asi … ale moc dojem jsem neudělal …moc mě nechtěli … to víš akustická kytara, složitý kytarový postupy, jiná rytmika a s mým obličejem …. pak přechod na elektrickou kytaru žádnej šlágr, v kapelách jsem hrál různejch …tak do deseti….. jediný co stojí za zmínku je v podstatě stálá spolupráce s Tomášem Kašparem a jeho bráchou Michalem … znám je o malička a jejich táta mě učil taky hrát a na rozdíl o de mě jsou fakt muzikanti …udělali jsme několik hudebních projektů a asi tři roky jsem hrál i v jejich kapele U.M.P. a tak

 Kdo je tvým hudebním vzorem? A jakou hudbu posloucháš?

Tak já jsem vyrostl na Paco de Luciovi a Johnu Mclaughlinovi, když jsem je poprvé viděl na Bratislavský Lyře 1985, tak mě to omráčilo… si to schválně poslechni … mazec …  pak mě samozřejmě zásadně ovlivnili The Flecktones, Béla a Victor Wooten – toho jsem ti pouštěl – basa, potom už taková klasika jako Citron Radim Pařízek … a další … hodně Phil Collins a Simon a Garfunkel, z našich ještě Oceán a tak … jinak jsem teď brutálně posranej z Rabei Massaada a taková klasika z Judas Priest Richie Faulkner, nebo Slash… přes techniku.

Každý má nějaké koníčky, jaká je tvá oblíbená činnost kromě muziky?

U mě je to sport celej život jsem hrál závodně hokej a tenis … hejbu se skoro denně …  jinak se snažím věnovat rodině.

Jak by jsi popsal sám sebe?

Popsal bych se jako – citlivý introvert s nesympatickým pohledem, který se s ohledem na situaci, dokáže v okamžiku změnit na extrovertní zvíře se snahou bavit okolí.

Máš nějaké životní krédo?

Životní krédo nemám, ale mám v hlavě nastavený jediný pravidlo, kterýho se držím celej život …. že když něco opravdu chci dělat, tak to nikdy nedělám jen na půl, dělám to vždycky naplno a je jedno čeho se to týká.

Vašek Rus: konec intimního okénka 🙂 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *